برچسب سقف

برچسب سقف

برچسب سقف

ایجاد تغییرات فانتزی در رنگ و ظاهر اتوموبیل و همچنین محافظت از بدنه و رنگ خودرو در مقابل عوامل خارجی نظیر خط و خش، آفتاب سوختگی، رطوبت، زنگ زدگی، ضربات سطحی و موارد دیگری نظیر ریختن اسید و باران اسیدی یک چالش جدید در میان دوستداران خودرو در دنیا می باشد، و روز به روز در حال افزایش است. در صورتی که علاقه مند به خودرو باشید، به احتمال زیاد با کلمه کاور بدنه خودرو برخورد کرده اید

ایجاد تغییرات فانتزی در رنگ و ظاهر اتوموبیل و همچنین محافظت از بدنه و رنگ خودرو در مقابل عوامل خارجی نظیر خط و خش، آفتاب سوختگی، رطوبت، زنگ زدگی، ضربات سطحی و موارد دیگری نظیر ریختن اسید و باران اسیدی یک چالش جدید در میان دوستداران خودرو در دنیا می باشد، و روز به روز در حال افزایش است.

 

کاور بدنه خودرو

در صورتی که علاقه مند به خودرو باشید، به احتمال زیاد با کلمه کاور بدنه خودرو برخورد کرده اید.  پوشش بدنه خودرو برای اولین بار توسط شرکت های تیونینگ برای خودروهای گران قیمت و لوکس مورد استفاده قرار گرفت و بعد ها با پیشرفت تکنولوژی و پایین آمدن قیمت آن به بازار های عمومی راه پیدا کرد. بخصوص در یک دهه ی اخیر پیشرفت چشم گیر تکنولوژی و ورود نانو به صنایع خودروسازی، لایه ای را برای محافظت از بدنه خودرو در مقابل عواملی نظیر ضربات سطحی و همچنین لکه های شیمیایی  تولید کردند.

 

 ضرورت استفاده از کاور بدنه خودرو

امروزه محافظت از بدنه خودرو به امری بسیار حیاتی در میان علاقه مندان این حوزه و صاحبان خودرو تبدیل شده است.استفاده از سرامیک برای تولید کاور بدنه خودرو برای نخستین بار با سرمایه گذری مشترک آمریکا و روسیه به منظور محافظت از بدنه خودروهای لوکس تولید شد، با ورود نانو به این عرصه و پیشرفت تکنولوژِی هزینه تولید آن پایین آمد و به بازار های عمومی راه پیدا کرد. در سال های اخیر با ورود خودرو های لوکس به داخل کشور و اهمیت حفظ بدنه آن ها از این کاور بیشتر استفاده شده است.

در کشورهای توسعه یافته به تیونینگ  علم و تخصص نگاه می کنند. اما در کشور ما از این واژه بیشتر برای ظاهر زیبای اتومبیل استفاده می شود.   برای اولین بار در سال ۲۰۱۵ از کاور بدنه خودرو سرامیکی در ایران استفاده شد.

 

موارد استفاده کاور بدنه خودرو

استفاده از این پوشش سرامیکی تنها محدود به خودرو نمی گردد از آن برای محافظت از بدنه هواپیما ها و یا  حتی وسایل منزل نیز استفاده می شود.همچنین در خودرو استفاده از آن تنها محدود به بدنه خودرو نمی باشداز آن می تواند برای شیشه خودرو که منجر به وضوح بیشتر و کثیفی کمتر نیز می شود و یا حتی عدم نیاز به برف پاک کن در هوای بارانی می شود.

 

تفاوت پولیش با کاور بدنه خودرو

شاید تا حالا از پولیش برای جلا و تمیز کردن بدنه خودرو استفاده کرده باشید، جالب است بدانید که پولیش با کم کردن ضخانت رنگ و برداشتن لایه ی نازک از آن باعث تمییز شدن بدنه می گردد، در حالی که کاور بدنه خودرو چون از فناوری نانو استفاده شده است با پر کردن شیارهای ریز روی سطح رنگ و با اضافه کردن ضخانت آن از بدنه خودرو محافظت می کند.

 

مزایای استفاده از کاور بدنه خودرو

مهم ترین خاصیت این کاور ها همانطور که در بالا بحث شد، خاصیت محافظت از بدنه خودرو در مقابل عوامل خارجی نظیر ضربات سطحی  و ریختن مواد شیمیایی می باشد.

 

همچنین از مزایای دیگر استفاده از این کاور، در صورتی که از جنس خوب استفاده شود خاصیت آبگریزی دارد و مایع بر روی بدنه سر می خورد و روی بدنه لکه به جا نمی ماند.